Jmenuji se Dorian Hanuš a narodil jsem se 25.3.1944 v Delhi v Indii. Fotografie a video mě provází již od útlého dětství. Profesionální dráhu jsem nastoupil v roce 1968, kdy jsem nastoupil do Československé televize Praha. Spolupráce vydržela dvacet let. Od roku 1969 jsem profesionálním fotoreportérem v několika českých periodicích (Týdeník televize, Svoboda, Právo, atd.)

     V roce 1991 zakládám svojí firmu Dorian Photo Press Service - Video, kterou úspěšně provozuji dodnes. Dlouhodobě se věnuji především dokumentární a reklamní tvorbě. Mé snímky byly otištěny v publikacích doma i v zahraničí. Své projekty jsem prezentoval na více než deseti samostatných výstav a spolupodílel jsem se na nespočtu výstav kolektivních. Mezi své úspěchy počítám i dva nástěnné kalendáře, přičemž jeden z nich byl první kalendář vytvořený digitálním fotoaparátem v České republice.

     Za svou praxi jsem vyzkoušel nespočet fotoaparátů různých značek a formátů. Dnes pracuji výhradně s fotografickými přístroji Olympus, které mně i povaze mé práce vyhovují nejlépe.

     V oblasti videa jsem autorem mnoha prezentačních, propagačních a výukových videopořadů. Jen namátkou: v roce 1995 vzniká pořad Dům, kam přilétají čápi, který je dokumentem o historii i současnosti porodnice v Praze Podolí. Další mé projekty byly na objednávky klientů IBM, CK Alexandria, HP, SPT Telecom a dalších.